O nas

Jarzabek Jurkiewicz

Adam
Jarząbek

wielbiciel oraz propagator twórczości Jacka Kaczmarskiego. Podróżnik, organizator wycieczek i spływów kajakowych. Z wykształcenia teolog. W wolnych chwilach gra w petanque z Jarkiem. Mieszka w Lublinie.

Jarek
Jurkiewicz

gitarzysta nieokreślony gatunkowo. Wykładowca na wyższej uczelni oraz wielbiciel literatury i teatru. Z wykształcenia filozof. W wolnych chwilach gra w petanque z Adamem. Mieszka w Krakowie.

Duet Jarząbek-Jurkiewicz od 2013 roku łączy w sobie to, co najlepsze w życiu i w muzyce. Turystyka, filozofia, literatura, poezja śpiewana, rock-jazz to tylko niektóre elementy kultury, które rezonują w spotkaniu Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza. Duet Jarząbek-Jurkiewicz od 2013 roku łączy w sobie to, co najlepsze w życiu i w muzyce. Turystyka, filozofia, literatura, poezja śpiewana, rock-jazz to tylko niektóre elementy kultury, które rezonują w spotkaniu Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza.

„Wskoczyliśmy na wysokiego konia” – zwykł mawiać w wywiadach wokalista i gitarzysta Adam Jarząbek, odnosząc się do repertuaru duetu. Tym „wysokim koniem” na początku były piosenki Jaromira Nohavicy. W 2015 roku Adam i Jarek wydali album pt. „Lublin-Ostrava 0:30”, zaś w 2018 „Grzebienie”. Oba charakteryzują się niespotykanym dotychczas w Polsce podejściem do muzyki czeskiego barda. Głęboki głos Adama, niestosowane w tym gatunku muzycznym riffy i akordy Jarka oraz rozbudowane aranżacje sprawiają, że płyty brzmią bardzo daleko od oryginałów, jednocześnie odsłaniając w piosenkach Jarka Nohavicy to, co dotąd było zakryte. Oba albumy spotkały się z uznaniem samego Mistrza oraz setek słuchaczy w całym kraju.

Kolejnym skokiem były utwory Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Wykonaniom Adama i Jarka bardziej odpowiada pojęcie „interpretacji”, niż „coveru”. Duet wykształcił charakterystyczny dla siebie styl aranżacji oraz wykonawstwa. Nadając odpowiednią wagę tekstom (niejednokrotnie tłumaczonym przez samych muzyków), nabudowują często alternatywną historię tonalną. Piosenki twórców zaliczanych do nurtu folk i piosenki poetyckiej w interpretacjach duetu Jarząbek-Jurkiewicz zyskują wymiar rockowej energii i jazzowej spontaniczności.

Grając rokrocznie dziesiątki koncertów w całej Polsce, stroniąc od konkursów oraz festiwali, podążając własną drogą, duet Jarząbek-Jurkiewicz dotarł do miejsca, w którym może się pochwalić pierwszą autorską, a trzecią w ogóle płytą pt. „Rezonując”.

W trasie

Najbliższe
koncerty

A

SIERPIEŃ 2020

07 pt. Ustrzyki Górne, Zajazd Pod Caryńską
08 sb. Zagroda Żbyr
10 pn. Polańczyk, Szeptucha
11 wt. Wetlina, Cień PRL
12 śr. Daliowa, Dzikie Wino, 18:00
15 sb. Jaworzec
16 nd. Nowy Targ

A

WRZESIEŃ 2020

25 pt. Kraków

A

PAŹDZIERNIK 2020

16 pt. Jaworzec

A

LISTOPAD 2020

A

GRUDZIEŃ 2020

A

LUTY 2021

A

STYCZEŃ 2021

A

MARZEC 2021

A

KWIECIEŃ 2021

A

MAJ 2021

A

CZERWIEC 2021

A

LIPIEC 2021